Home * Já * Knihy * Minecraft * Ostatní hry * Blog mé sestry

neděle 25. listopadu 2012

Recenze - "Harry Potter a Kámen mudrců" (Harry Potter, #1)

První článek, který bych na tento blog chtěl uveřejnit je o knížce, kterou jsem nedávno dočetl a teď čtu druhý díl. Jedná se o všude známou sérii o Harrym Potterovi.

Harry Potter je obyčejný chlapec, který doposud žil u strýce Vernona, tety Petunie a jejich nenasytného syna Dudleyho. Celý život mu tvrdili, že jeho rodiče zahynuli při autohavárii, kterou jedině on přežil a jako památka mu zbyla jizva na čele, čemuž také věřil.
Až těsně před jeho jedenáctiny mu začínají chodit zvláštní dopisy, které jeho příbuzní pálí, celá rodina utíká, přesto však Harrymu dopisy chodí i do různých hotelů. Nakonec skončí v domě na ostrově uprostřed moře, kde je navštíví Hagrid - klíčník v Bradavicích, kouzelnické škole a Harry se dozvídá pravdu o svém původu. Ve skutečnosti byli jeho rodiče čarodějové, jenž byli zavražděni Voldemortem, zlým černokněžníkem, který se pokusil zavraždit i samotného Harryho, jenže v té chvíli se rozplynul a nikdo o něm už více jak 10 let neslyšel.
Harry se vydává do Bradavic, kde potkává své budoucí nejlepší přátele Rona a Hermionu, spoustu nových spolužáků, nechutně ďábelského Malfoye a také profesora Snapea. A co je s tím tajemným Kamenem mudrců?

Obálka by mohla trochu barevnější, jelikož se zaobírá několika barevnými odstíny. Písmo je hezky vytesáno do stěny u sloupů. Co se týče detailů, můžeme si všimnout jednorožce, sovy, klíče, Bradavického hradu, zlatonky a dalších.

Kniha se mimochodem dočkala i filmového zpracování, ale jako obvykle, ne všechno se v něm nachází. První film byl do světa vypuštěn v roce 2001, což je také rok, kdy jsem se narodil já :D.

Celkové hodnocení: 9/10

Název: Harry Potter a Kámen mudrců
Autorka: J.K. Rowling
Série: Harry Potter, #1.
Nakladatelství: Albatros

Žádné komentáře:

Okomentovat